منتشرشده در اخبار آبادان
(0 رای‌ها)

عکس العمل منطقه آزاد
پاسخ کعبی به تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند

به دنبال مصاحبه ی دکتر دهدشتی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند، عبدالله کعبی قائم مقام این سازمان یادداشت و نقدی بر سخنان وی داشته که در آن به عملکرد این سازمان از زمان روی کار آمدن دولت جدید و به دنبال آن اعضای هیئت مدیره منطقه آزاد اروند پرداخته است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در این خصوص اظهار کرد: از زمان توسعه جغرافیایی منطقه آزاد اروند کمتر از یک سال می‌گذرد، چالش‌ها و مشکلاتی که این سازمان در پی پیوستن آبادان و خرمشهر به کل محدوده منطقه با آن روبرو بوده است بر هیچ سازمان و ارگانی محلی و استانی به ویژه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی دو شهر و مرکز استان پوشیده نیست و ما در این خصوص توانسته ایم با برنامه ریزی و هماهنگی لازم، این مشکلات را کاهش دهیم اما همچنان به عنوان چالش با آنها روبرو هستیم و از تمام دستگاه‌های اجرایی دو شهر خواسته‌ها و انتظارات خود را به عنوان بالاترین دستگاه اجرایی و نظارت در دو شهر آبادان و خرمشهر و منطقه بیان کرده‌ایم و به کرات رمز موفقیت و رسیدن به اهداف توسعه منطقه هم از بعد اقتصادی و معیشتی و هم از بعدهای فرهنگی و اجتماعی را وحدت، همبستگی، انسجام و هماهنگی عنوان کرده و خود نیز در این راستا گام‌های مهم و اساسی برداشته‌ایم که از جمله آنها تشکیل شورای اداری با نظارت و هماهنگی استانداری خوزستان در منطقه است.

عبدالله کعبی اضافه کرد: ما با تشکیل این شورا به دنبال ایجاد وحدت رویه و انسجام در عملیات اجرایی و ساماندهی ساختارهای مهم و زیرساخت‌های اساسی منطقه هستیم و همه را به این گفتمان دعوت کرده‌ایم و ضمن پذیرفتن نقدهای کارآمد و موثر در پیشرفت آبادان و خرمشهر، از به‌کار بردن نقدهای مخرب و کاهنده سرعت رشد و توسعه منطقه پرهیز کرده و سعی در ایجاد امید و شور و نشاط در بین جامعه شهروندی دو شهر کرده‌ایم.

وی در ادامه اشاره کرد: ما در بخش‌های کلان، تصمیم گیری‌های اساسی و دقیق و برنامه ریزی شده انجام داده و این امر را مدیون وجود دستان پرتوان مدیران ارشد کشوری که امروز به عنوان اعضای هیئت مدیره این منطقه در حال خدمتگذاری هستند می‌دانیم./منبع: سایت سازمان منطقه آزاد اروند

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: کارنامه درخشان و حضور اعضای هیئت مدیره جدید این سازمان در سیستم‌های مختلف امنیتی، نظارتی و اقتصادی کشور خود می‌تواند گواهی بر شفافیت در عملکرد منطقه آزاد اروند در برنامه‌های اقتصادی و مالی خود باشد و این امر به خودی خود در جهت شفافیت سازی فعالیت‌ها و امور مالی و سرمایه گذاری این سازمان می‌تواند نقش مهمی داشته باشد، علاوه بر آن وجود هیئت مدیره قوی و مقتدر و توانا در این منطقه خود سبب حضور و اعلام آمادگی سرمایه گذاران مختلف خارجی و داخلی جهت سرمایه گذاری در منطقه شده است.

کعبی تصریح کرد: حال آنکه همه مردم ایران و به ویژه مردم شریف منطقه می‌دانند و گواه این حقیقت هستند که وجود این بزرگان در رأس مدیریت منطقه آزاد اروند، تغییر و تحول ساختاری را در زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دو شهر آبادان و خرمشهر را به ارمغان خواهد آورد.

وی در خصوص عملکرد و فعالیت این سازمان در یک سال گذشته و از زمان روی کار آمدن دولت جدید گفت: سند راهبردی و سند چشم انداز 20 ساله منطقه آزاد اروند، تا پایان سال تدوین می‌شود و همچنین سند بالادستی در بخش صنعت، گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم در جزیره مینو نیز طراحی شده و جهت بررسی‌های نهایی در اختیار مشاور طرح قرار گرفته است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: فعالیت‌ها و عملکرد سازمان در بخش صنعت را بارها در رسانه‌های مختلف اطلاع رسانی کرده‌ایم و همه را به بازدید از این فعالیت‌ها و عملیات دعوت کرده، از جمله آنها، احداث سه مجتمع فولاد در ناحیه صنعتی با ظرفیت بیش از 400 هزار تن و احداث بزرگ‌ترین مجتمع آلومینیوم در کشور است و یا توسعه فاز دوم پالایشگاه آبادان با ایجاد ظرفیت اشتغال بیش از 5 هزار نفر، رونق تجارت با احیای کشتیرانی در آب‌های منطقه و  انجام لایروبی از جمله اقدامات و تصمیماتی است که در سفر اخیر جهانگیری معاون ریاست جمهوری اتخاذ شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در بزرگ‌ترین منطقه انرژی در بین کشورهای همسایه از طرفی مزیت این منطقه محسوب می‌شود و از طرف دیگر وجود خرمشهر به عنوان نماد تجارت و توسعه بازرگانی و آبادان نماد صنعت نفت، مزیت‌ها و فرصت‌هایی را برای فعالیت گسترده در زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری برای ما قرار می‌دهد.

کعبی ادامه داد: منطقه آزاد اروند در یکسال گذشته بیش از 170 درصد رشد سرمایه گذاری داشته و ارزش صادرات غیر نفتی آن، بالغ بر 900 میلیون دلار بوده که این موضوع در کل مناطق آزاد کشور مزیتی منحصر به فرد و عملکردی موفق محسوب می‌شود.

وی در بخشی دیگر افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با وجود عدم دریافت بودجه سنواتی از دولت، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و از همه مهم‌تر مجمع دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، به طور مستقل همه موارد مربوط به منطقه آزاد اروند را مورد ارزیابی قرار داده و بر نحوه عملکرد مجموعه نظارت کامل داشته‌اند.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در پایان خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم با برگرداندن نشاط اجتماعی به مردم آبادان و خرمشهر، امید بخشی و تدبیر در امور، شرایط زندگی با نشاط و توام با آرامش را جهت رونق هرچه بیشتر منطقه فراهم آوریم و بر این باور و اعتقاد هستیم که اتفاقات خوب را باید به مردم گفت، شاید آنها همه کار های خوب ما را نبینند و بر نمایندگان است که به عنوان حلقه اتصال بین ما و مردم، این فعالیت‌ها و عملکرد را انعکاس تا باعث نشاط و دلگرمی مردم شوند.

منبع:سایت سازمان منطقه آزاد اروند

1 نظر
  • ابراهیمی چهارشنبه, 22 بهمن 1393 ساعت 18:19

    با سلام به نماینده متعهد ابادان جناب دکتر دهدشتی .
    اقای دکتر الارقم تلاشها و توجه دولت تدبیر و امید به مسئله منطقه ازاد اروند و کارهای صورت گرفته از انجایی که قاطبه مردم ابادان قشر گارگر و ضعیف میباشند نتیجه محسوسی که در زندگی مردم بهبود ایجادکند مشاهده نمیشود بلکه مشکلاتی هم ایجاد شده و تنها به سود عدهای تاجر میباشد .لازم یه ذکر است که با قرار گرفتن ابادان و خرمشهر در منطقه ازاد . قوانین کارگری طبق قوانین خود ساخته منطقه ازاد که تنها یکطرفه و به سود پیمانکاران میباشد محاسبه میشود مثلا . کاهش مرخصی به 20 روز اضافه شدن ساعات کار و غیره ... ولی هیچ گونه مزایایی برای کارگر در نظر گرفته نمیشود که این مسئله برای کارگران که از قشر محروم هستند دردناک میباشد امید است توجه جنابعالی دریچه امیدی باشد برای ما کارگران ... با تشکر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sms

نهج البلاغه

همانا زمامداران را خواص و نزديكانى است كه خود خواه و چپاولگرند، و در معاملات انصاف ندارند، ريشه ستمكاريشان را با بريدن اسباب آن بخشكان...

(فرازی از نامه شماره 53 حضرت به مالک اشتر)

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت چیست؟
عالی - 50%
خوب - 20%
متوسط - 20%
نظری ندارم - 10%

پیوند ها

link1
link2
link4
link3
link5

www.Dr-Dehdashti.ir
پایگاه اطلاع رسانی دکتر سید حسین دهدشتی
کلیه حقوق مادی و معنوی برای این پایگاه محفوظ است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.