منتشرشده در اخبار مجلس
(0 رای‌ها)

پاسخ دهدشتی به انتقاد شکرخداموسوی؛
دچار همان عدم تقوای سیاسی شده اید!

چرا یادآوری قانون اساسی به مذاق عده ای تلخ می آید؟ یا چرا عده ای فکر می کنند گاهی نیاز به رعایت قانون نیست؟ اگر قرار باشد گاه و بیگاه به اجتهاد بگوییم نیازی به رعایت قانون نیست که سنگ روی سنگ بند نمیشود.

 

 

 

دهدشتی نماینده آبادان  در پاسخ به انتقاد شکرخدا موسوی نماینده اهواز در مورد نطق هفته گذشته خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی که در فضای مجازی انتشار یافته بود به شرح زیر پاسخ داد؛

 

همکار عزیر جناب آقای سید شکر خدا موسوی

روز گذشته مطلبی در شبکه های مجازی پیرامون اظهارنظر حضرتعالی در مورد آخرین نطق بنده به دستم رسید. با توجه به اکاذیب موجود در آن مطلب و شناخت و ارادتی که به شما داشتم شکی نداشتم که مطلب زاییده ذهن روزنامه نگاری بی خبر از مناسبات استان و نمایندگان آن است. حال که مطالب را شما به گردن گرفته اید جهت روشن شدن افکار عمومی مردم خوزستان مجبور به پاسخگویی هستم.

نخست آن که فرموده اید بنده برای دو روز مطامع دنیوی این گونه سخن گفته ام. اگر مرا نمی شناختید، حرجی نبود. اما چون می شناسید میگویم متاسفانه دچار همان عدم تقوای سیاسی شده اید که در نطق عرض کردم. به این جمله بسنده می کنم که اگر به دنبال پست و مقام بودمبنا به دعوت گروهها از تهران کاندید شده و شاید از منتخبین می بودم. بخصوص این که با توجه به تخریب های شدیدی که به جهت فساد ستیزی علیه من از سوی  صاحبان قدرت و پول های کثیف شروع شده بود، از اقبال کم خود در آبادان آگاهی داشتم و 5 نفر اول انتخابات آبادان را به درستی پیشبینی کرده بودم.

 دوم آنکه فرموده اید: آقایان خاتمی و کروبی و میرحسین باید در پیشگاه ملت ایران محاکمه شوند. بنده هم در نطق این را گفتم که طبق قانون اساسی اصل‏، برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ اثبات‏ گردد. حال چرا یادآوری قانون اساسی به مذاق عده ای تلخ می آید؟ یا چرا عده ای فکر می کنند گاهی نیاز به رعایت قانون نیست؟ اگر قرار باشد گاه و بیگاه به اجتهاد بگوییم نیازی به رعایت قانون نیست که سنگ روی سنگ بند نمیشود. حضرت امام بارها بر مقدم بودن قانون اشاره فرمودند و مقام معظم رهبری هم بارها به فصل الخطاب بودن قانون تاکید فرمودند .

مطلب شما با تیتر نطق دهدشتی در دفاع از سران فتنه ... منتشر شده. نطقی که عصاره آن کلمه ی " تقوای سیاسی" و لزوم رعایت آن در دعواهای سیاسی بود. و البته مقام معظم رهبری فرمودند سران فتنه در خارج از کشورند. شما چرا سخنان رهبری را تفسیر به رای میکنید؟!

و سوم آنکه در مورد مشکلات حوزه ی انتخابیه ام گفته اید که من آنها را رها کرده ام.
خدا و مردم شاهدند که تا روز آخر علی رغم تمام فشارها و تهدید ها، درماههای پایانی  مجلس که همه ی کاندیداها به تبلیغات مشغول بودند تمامی وقت خود را صرف تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند کرم که دولتی ها هم تمایلی به آن نداشتند. چون اعتقاد دارم که منطقه آزاد اروند آخرین امید مردم آبادان و خرمشهر برای توسعه است. در صورتی که اگر به قول شما به دنبال پست دولتی بودم به راحتی این امید مردم را با پستی معامله می کردم. کما این که پیشنهاداتی هم داشتم. علی رغم این که خیلی از نمایندگان دیگر پا پس کشیدند و این کار را مساوی خودکشی سیاسی من خواندند اما من از حق مردم کوتاه نیامدم
.

مثالی زده اید از عزل شبانه ی دوست و برادر عزیزم آقای مقتدایی استاندار خوزستان. برادر عزیز شما می دانید اما برای مردمی که نمی دانند و کسانی که از قول شما مطلب می نویسند میگویم، در دوران نایب رییسی مجمع نمایندگان توسط بنده و با کمک دو همکار دیگر تلاشهای بسیاری برای انتصاب و متقاعد کردن دکتر مقتدایی صورت گرفت. چند روز قبل هم متن تذکر به وزیر کشور در مورد برکناری استاندار را من نوشتم و با توجه به عدم حضور شما طی هماهنگی تلفنی که با هم انجام دادیم بجای شما امضا کردم. در ابتدای نطق هم به موضوع برکناری استاندار اشاره کردم.  اگر در مجلس تشریف نداشتید یا یه مذاکرات صحن دقت نداشتید حداقل متن نطق را می خواندید.

از انتقال آب از سرچشمه های کارون گفتید. بدون اشاره به انبوه مکاتبات و تذکرات و پیگبری های مشترک انجام شده فقط اقدامات در چند روز اخیر را یادآوری می کنم در روزهای اخیر به وزیر کشور بابت اظهارات نسنجیده استاندار یزد در مورد برداشت آب از سر چشمه ها تذکر کتبی دادم. بار دیگر با توجه به شایعات تفاهم نامه بین ایران و کره جنوبی پس از استعلام از سازمان محیط زیست در تذکر شفاهی در صحن مجلس نسبت به این زمزمه ها اعتراض کردم.

حتما بازدید میدانی نمایندگان خوزستان وچهارمحال و بختیاری (که برای اولین باردر 9 دوره مجلس) از سرچشمه های کارون و تونل های انتقال را که در زمان ریاستم در مجمع نمایندگان استان ترتیب دادم فراموش نکرده اید. خاطرتان هست در آن سفر در ردیف اول پشت سر راننده ایستادید و نطقی در تشکر از زحمات بنده برای احیای کارون کردید؟ احتمالا فایل تصویری صحبت های شما نزد خبرنگاران همراه موجود باشد؟ حال چه شده که نظری بر خلاف صحبت های آن روز دارید؟ آیا آن روز مدحتان از خدای نکرده از روی ... بود یا امروز فقط به دلیل گفتن سخنانی که به مذاقتان خوش نیامده همه ی واقعیت ها را انکار می کنید و لب به دروغ و تهمت می گشایید؟ این همان بی اخلاقی و عدم رعایت تقوای سیاسی است که در نطق عرض کردم که متاسفانه گریبانگیر بسیاری از ما سیاسیون شده است.

پیشنهادی را  که  در مورد تخفیف 50 درصد آب بهای شهرهایی با شوری آب (ای سی بالای 2000) در لایحه بودجه 95 در صحن مجلس مطرح و دفاع کردم که البته با اختلاف یک رای ، مصوب نشد. با این حال با تلاش فراوان آن را در کمیسیون تلفیق برنامه توسعه ششم پیشنهاد و تصویب  کردم. که به موجب کدورت و دلخوری فراوان دولت هم شد. همان دولتی که به زعم شما به دنبال گرفتن پست و مقامی از آن هستم!

 البته به عمر این مجلس نرسید ان شاالله نمایندگان آتی خوزستان آن را پیگیری خواهند کرد.

بنده همیشه قوم بختیاری را به صفت شجاعت و صداقت می شناسم. از جمله صفاتی که مقام معظم رهبری هم برای قوم بختیاری شمرده اند "صداقت" است. حضرتعالی به احترام ایشان هم که شده هنگام اظهار لحیه صداقت داشته باشید.

 

                                                                سید حسین دهدشتی / اول خرداد 95

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sms

نهج البلاغه

همانا زمامداران را خواص و نزديكانى است كه خود خواه و چپاولگرند، و در معاملات انصاف ندارند، ريشه ستمكاريشان را با بريدن اسباب آن بخشكان...

(فرازی از نامه شماره 53 حضرت به مالک اشتر)

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت چیست؟
عالی - 50%
خوب - 20%
متوسط - 20%
نظری ندارم - 10%

پیوند ها

link1
link2
link4
link3
link5

www.Dr-Dehdashti.ir
پایگاه اطلاع رسانی دکتر سید حسین دهدشتی
کلیه حقوق مادی و معنوی برای این پایگاه محفوظ است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.